PŘEHLED UPLYNULÝCH AKCÍ

ANASTASIA, HOST: VERONIKA VIEWEGHOVÁ

18/10/2019 , 19:00

Dům kultury, Strakonice

 • Facebook

Ve spolupráci s projektem Vědomá žena přicestovalo do Strakonic LÉČIVÉ DIVADLO a přivezlo představení Anastasia, které vzniklo na motivy knihy ruského spisovatele Vladimíra Megre. Účinkují: Gabriela Filippi a Mario Kubec.

Nevšední příběh lásky, ve kterém se setkávají lidé dvou světů. Úspěšný městský podnikatel a žena, která žije uprostřed přírody. Ze setkání těchto tvou lidí se narodí nejenom syn, ale také hluboké a čisté poselství pro šťastný život na Zemi.Proč a nač Vesmír rozsvěcuje hvězdy nad člověkem se dozvíte v novém činoherním představení Anastasia, ve kterém zazní mnoho písní na téma lásky.

Hostem besedy, která následovala v druhé části večera, byla Veronika Vieweghová - autorka projektu Žena ve své kráse a síle, lektorka semináře Ženský cyklus a time management, zakladatelka projektu Škola pro mě, spoluorganizátorka Univerzity pro rodiče a vzdělavatele.

Interview s Gabrielou Filippi, které vzniklo speciálně pro strakonické publikum najdete zde:

ROZTANČI SVŮJ DEN ZNOVU!

 • Facebook

07/06/2019

Rodinné centrum Beruška, Lidická 194, Strakonice

V pořadí již třetí prožitkový workshop (z toho druhý věnovaný tanci) s oblíbenou lektorkou Kateřinou Marešovou. Využily jsme hezkého počasí a tančily bosé pod širým nebem. Došlo k velkému uzemnění a v závěru k magickému okamžiku absolutního souznění. V průběhu semináře jsme se věnovaly jak dané taneční choreografii, tak i volné improvizaci.

Seminář vycházející z techniky jazzového tance vede Katka Marešová, nadšená tanečnice, cvičitelka pilates, cyklická lektorka a máma 4 malých dětí.

SVĚTOVÝ TÝDEN RESPEKTU K PORODU

14 - 19/05/2019 

Centrum Kalokagatia, Čajovna Na Půdě, Šmidingerova knihovna, Strakonice

Další ročník festivalu o přirozeném těhotenství, porodu a rodičovství. Podtéma pro rok 2019 znělo "MŮJ POROD, MOJE SÍLA".

14.05.

IVA FAJOVÁ

HYPNOPOROD

Přednáška o přirozeném způsobu porodu a metodě Jemné zrození.

 • Facebook

16.05.

ŽENSKÝ KRUH

LÉČIVÁ SÍLA PORODU

Zastavení a společné sdílení v bezpečném prostředí kruhu žen.

 • Facebook

19.05.

MAGDALÉNA EZROVÁ

MŮJ POROD, MOJE SÍLA

Beseda s porodní asistentkou Magdalénou Ezrovou o tom,

jak zůstat ve své síle a v klidu porodit.

 • Facebook

19.05.

HLAS A ZPĚV K PORODU

      

Hlasový workshop Lenky Počtové. Rozeznění hlasu a zpěv jako způsob komunikace s miminkem.

 • Facebook

19.05.

KONCERT LE'HARMONJA

    

Posvátné písně a improvizace o Zemi, o Světle a Duši člověka.

 • Facebook

SIMONA BABČÁKOVÁ

VĚDOMÍ

15/04/2019 , 18:00

Rytířský sál, strakonický hrad, Hradební 3, Strakonice

 • Facebook

Inspirativní a zábavná beseda s herečkou Simonou Babčákovou.

„Vědomí je pro mě vnímání a uvědomování si souvislostí. Důsledkem je bdělá mysl a zaměřování pozornosti. K čemu se kloní naše mysl, to krmíme. Tím, že žijeme vědomě, se postupně zcitlivujeme a žijeme intenzivněji – uvědomujeme si niterné stavy a emoce (jak pozitivní, tak negativní). Můžeme zachytávat prchavé okamžiky štěstí a nacházet je v každém jednom dni našeho života.

Také přetváříme náš osobní svět a pomáhá nám to vystoupit z role oběti. Lépe se orientujeme a jednodušeji přebíráme odpovědnost za naše myšlenky a činy.“

Přijďte si poslechnout více o pojmu vědomí. Proč zrovna tomuto věnovat pozornost tady a teď? Jak a proč vědomí zvyšovat?

 

O Simoně Babčákové:

Herečka a žákyně improvizátora Jaroslava Duška, která vystudovala Zlínskou školu umění, prošla scénami Městského divadla Zlín, pražského Divadla v Dlouhé, Klicperova divadla v Hradci Králové. V současné době je členkou souboru Dejvického divadla v Praze. Znát ji můžete ze snímků Jana Hřebejka U mě dobrý a Nestyda. Dále hrála například ve filmech Rodina je základ státu, Ve stínu a Úsměvy smutných mužů. Objevuje se v seriálech Čtvrtá hvězda či Ohnivý kuře.

ZMĚNA PARADIGMATU ZAČÍNÁ U VÁS DOMA

27/03/2019 , 17:00

Čajovna Pod Stolem, Velké náměstí 44, Strakonice

 • Facebook

Na osvěžující besedu se dostavila publicistka a permakulturní pěstitelka Kateřina Varhaník Wildová. Mluvily jsme o vztazích s našimi nejbližšími. Přelévaly se pojmy jako převzetí zodpovědnosti a vstoupení do vedení versus nechání volnosti předání zodpovědnosti druhým. Narazily jsme na otázku osobních hranic. A také to, jak je to velké a složité téma. A dále naprosto klíčové téma dospívání - být dospělý = vidět svět v souvislostech. Dopřejme našim dětem přechodové rituály adekvátní váhy, aby vstoupily do dospělého věku opravdu dospělé. A také udělejme vhodné podmínky pro to, aby mohli dospět i naši muži a my samotné. Třeba se pak celá naše společnost pohne jiným směrem. Udržitelným, pečujícím, laskavým.

Pozvání do Strakonic přijala Kateřina Varhaník Wildová – publicistka a autorka knih Manifest disfrutalismu a Kapitoly z dospělé ekonomie. Pravidelně přispívala do Pravého domácího časopisu. Dlouhodobě se zabývá porozuměním ekonomickým jevům v mírně odlišné perspektivě. Možnosti jsou jak v soběstačnosti, tak v technologiích. Jediné, čeho jsme v životě skutečně majitelé, je každého životní čas. Máme ho všichni stejně. Víme, co s ním děláme? Jsme dobrými hospodáři svého času? V době postmoderní znovu poznáváme, z čeho jsme živi, původ a proces pěstování a zpracování potravin, procesy výroby a recyklace věcí.

DO NEMOCNICE INFORMOVANĚ

24/03/2019

Rodinné centrum Beruška, Lidická 194, Strakonice

 • Facebook

S lektorkou Ágnes Němečkovou jsme se dostali k otázkám informovaného a partnerského přístupu k našemu zdraví. Jak postupovat při jednání s lékařem, aby byla respektována naše práva? V přednášce jsme se zabývali zejména obdobím těhotenství a porodu a případných kolizí s rutinními postupy lékařů v medicínských zařízeních. Dále jsme se dozvěděli, na co se zaměřit v případě hospitalizace v nemocnici (ať už naší či našeho dítěte).
 

Ágnes Němečková ze spolku Juno Moneta, z. s. poskytuje poradenství ve věcech práv pacientů na facebookové platformě „Podpoříte mne v osvětě?“. Původem sociální pracovnice, matka dvou dcer, nyní na rodičovské dovolené. Již deset let se zabývá odborným sociálněprávním poradenstvím.

ROZTANČI SVŮJ DEN

21/02/2019

Rodinné centrum Beruška, Lidická 194, Strakonice

 • Facebook

Další prožitkový workshop s lektorkou Kateřinou Marešovou tentokrát věnovaný vědomému pohybu. Úžasný čas plný tance, emocí, napětí i uvolnění, ale hlavně radosti, během nichž jsme rozhýbaly svá těla, oživily svou ženskost a nespoutanost, uvolnily ramena a šíji a setřásly z nich všechnu tíhu a starosti.

Seminář vycházející z techniky jazzového tance vede Katka Marešová, nadšená tanečnice, cvičitelka pilates, cyklická lektorka a máma 4 malých dětí.

VRAŤME SMRT ZPÁTKY DO ŽIVOTA

16/01/2019

Společenský sál Šmidingerovy knihovny, Hrad 1, Strakonice

 • Facebook

Beseda se spisovatelkou a blogerkou Veronikou Hurdovou – Krkavčí matkou. Veronika je otevřená a svobodomyslná žena, která sama vychovává své tři děti. Její manžel bohužel zemřel, když Veronika čekala třetí miminko. Jak se mohla Veronika vyrovnat s takovou tragickou událostí? Jak smrt vnímají její děti? A jak tuto nejtěžší chvíli dokázala obrátit a čerpá z ní sílu pro každodenní život a další osobní rozvoj?

Na to všechno přišla řeč...
Veronika napsala knihu Moje milá smrti, kde vypráví svůj příběh a téma smrti nahlíží z různých perspektiv.

 

Více o Veronice a její texty najdete na blogu: www.krkavcimatka.cz

PŘIVÍTÁNÍ ROKU 2019

A TVORBA JANTER PŘÁNÍ

05/01/2019

Slaměný dům Divišových, Domanice 51

 • Facebook

Kreativní workshop vedený Alenou Cardovou, na kterém si každá z účastnic vytvořila vlastní jantru přání (neboli vision board - koláž inspirativních obrázků a podpůrných slov). Prošly jsme přechodovým rituálem, během něhož jsme se

s vděčností rozloučily s rokem 2018 a přivítaly rok 2019.
 

CYKLICKÁ MÁMA

29/11/2018

Rodinné centrum Beruška, Lidická 194, Strakonice

 • Facebook

Živý workshop s Kateřinou Marešovou, certifikovanou lektorkou Cyklické ženy®, nadšenou tanečnicí, cvičitelkou a také mámou čtyř malých dětí. Během dvou hodin jsme se seznámily s jednotlivými fázemi ženského cyklu a pověděly si, jaké dary, schopnosti a potenciál nám mohou nabídnout.
 

ETICKÉ VAŘENÍ A FERMENTACE POTRAVIN

03/11/2018

Dům u Chladových, Klínovice 12

 • Facebook

Jedinečný zážitkový seminář, na kterém jsme ochutnaly výtečná jídla a popovídaly o etickém vaření, metodách probouzení potravin a o fermentaci.

Workshop vedla Ráchel Weitzová (FB Unova zahrada) a byl plný inspirace a tipů, jak si doma jednoduše a správně připravit potraviny, jako jsou oříšky, semínka, luštěniny, obiloviny a zelenina tak, abychom využili jejich životodárný potenciál. Pokrmy z těchto surovin jsou mimořádně výživné a pro naše tělo lépe stravitelné.
Dozvěděly jsme se, proč fermentované neboli kvašené potraviny posilují imunitní systém a co vše doma můžeme zkvasit.

 

MINIMALISMUS

18/10/2018

Rodinné centrum Beruška, Lidická 194, Strakonice

 • Facebook

Seminář s Marcelou Sobotovou. Povídala o tom, že naše cesta nemusí být extrémní, aby byla minimalistická. Společně jsme prošli souvislostmi mezi střídmou domácností – co do počtu věcí – a klidem v hlavě.
 
Pár slov o Marcele:
Marcela Sobotová o minimalismu píše, mluví a točí videa od roku 2015. Sdílí své vlastní zkušenosti i nezdary z cesty k větší jednoduchosti na blogu www.zijememinimalismem.cz. O tématu napsala 3 e-knihy, pořádá živé semináře

i online kurz. Má 2 děti (5 a 2 roky) a žije v Plzni.

© 2023 by Women of Tech. Proudly created with Wix.com

 • Grey Facebook Icon
 • Grey Twitter Icon
 • Grey Google+ Icon
 • Black Facebook Icon