INTERVIEW S GABRIELOU FILIPPI

Jak Vás napadlo začít s Léčivým divadlem? Vidíte u diváků posun ve vnímání Vašich představení? Rozšiřují se řady návštěvníků?

Když mně vyrostly děti a tolik už nepotřebovaly mateřskou náruč, začala jsem znovu hledat sama sebe a své místo na zemi, svůj úkol a tak jsem založila Léčivé divadlo. V divadle jsem spojila své touhy, směrování i hřivny, které mně byly dány. 

Máme ty nejkrásnější diváky v Čechách. Opravdu. Dívat se do jejich tváří, když jsem na jevišti, je jako dívat se na rozkvetlou louku.

Diváků je čím dál víc a tak se posunujeme z menších sálů do větších, aby jsme se všichni vešli a společně mohli prožívat výjimečné večery. 

 

Jak vnímáte poselství představení Anastasia v souvislosti se současnou klimatickou krizí? K čemu nás může příběh inspirovat?

V knihách o Anastasii jsou odpovědi na všechny otázky, včetně těch, které se zabývají klimatem.  V představení na závěr Anastasia říká: "Nikdo na Zemi nemůže být šťastný, dokud dál budeme Zemi trápit. Lidské uvědomění přenese lidstvo přes úsek času temných sil."

Návrat k přírodě je návratem k sobě.

 

Co podle Vás znamená vědomý život, žít vědomě?

Žít tady a teď. Být si vědom svých myšlenek, slov, činů, které formují náš život na Zemi, ale také v životě po životě. Jak zasejeme, tak také sklidíme. A být vědomý, je náš úkol a velký DAR v tom lidském koloběhu dění. 

 

Co Vy osobně děláte v rámci zvyšování vědomí? Je to pro Vás důležité?

Snažím se žít v přítomnosti, i když je to těžké. Ráno chodím na dlouhé procházky do lesa a snažím se být v plné pozornosti. Jdu, jdu a najednou si uvědomují, že už zase v myšlenkách lítám všude možně.  A tak znovu krok co krok, pozornost. Je to nekonečný úkol a zábavný. 

 

Hostem besedy po představení bude tentokrát Veronika Vieweghová, o čem budete mluvit? Chystáte si besedy předem či je to dílem okamžiku?

Veronika je velmi inspirativní a krásná žena, která otevřeně a upřímně hovoří o své cestě životem. Nyní se věnuje tématům ženství, partnerství, domácí výchově, ale také porodu, který jí již na podzim čeká. Takže nepřijede sama, ale s miminkem v bříšku. 

Besedy si nechystám. Pokud hosta znám méně, prostuduji si jeho témata, ale.pak už vše nechávám plynout tak, jak si přítomná chvíle žádá. 

 

Na co se mohou strakoničtí diváci těšit? Co byste jim ráda vzkázala?

Diváci se mohou těšit na jeden z nejkrásnějších příběhů lásky, který má DAR měnit lidské životy. Mohou se těšit na spoustu humoru, které ze setkání podnikatele a ženy žijící uprostřed přírody tryská v každém dialogu. Dozví se, v čem spočívá kouzlo sexuality a uslyší spoustu písniček v podání mém a mého hereckého kolegy Maria Kubce.

Ve druhé části se mohou diváci zapojit dotazy a k tomu jim bude zpívat vynikající zpěvák Patrik Kee.

Přijďte a věřte, že prožijete kouzelný večer plný lásky. 

Těšíme se na vás. 

© 2023 by Women of Tech. Proudly created with Wix.com

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey Google+ Icon
  • Black Facebook Icon